fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örümcekli Yelpaze Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere örümcekli yelpaze oyasının yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 renk ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Örümcekli yelpaze oyası için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. 1 zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alalım 2 tığ battı atlayıp önce bir sonra iki sonra iki alıp çıkalım.

6 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 6 sık iğne yaparak aşağı inelim. 1 zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alalım 2 tığ battı atlayıp önce bir sonra iki sonra iki alıp çıkalım.

6 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 6 sık iğne yapalım ve 7. yi tığ battı içine sabitleyelim. 1 zincir çekip örümcek çekelim. Başına iki alalım 2 tığ battı atlayıp önce bir sonra iki sonra iki alıp çıkalım. 6 zincir çekelim aradan girip kapatalım.

6 sık iğne yaparak aşağı inelim. 7. yi tığ battı içine sabitleyelim. Orta yuvaya pembe ipi sabitleyelim. 6 tane aynı boyutta örümcek çekelim. Tersini dönüp 1 zincir çekelim. Küçük örümceklerin iki kanadına sık iğneyle girelim. 3 zincir çekip başına bir alıp girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim yuva içine sık iğneyle kapatalım. 7. trabzanı da aynı şekilde yapalım. Tüm yuvalara sık iğneyle girelim ve çiçeği de tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe