fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örümcek Yapraklı Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örümcek yapraklı tığ oyasının yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Örümcek yapraklı tığ oyasının yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. Vereceğimiz arayı belirlemek için pimpirik yapalım. Başına bir kez dolayıp tığ battısına girip iki iki ilmeklerimizi alalım. 4 zincir çekip aradan batıp kapayalım.

1 zincir çekip başına bir kez dolayıp yandaki tığ battıya girelim. Önce bir kez sonra iki sonra iki alıp, başına bir kez dolayalım. Yandaki tığ battıya girelim ve üç kere de çıkalım. Başına bir kez dolayalım.

Yandaki tığ battıya girelim ve üç kere de çıkalım. Toplamda 2 tane tığ battısına 6 tane trabzan yapmış oluyoruz. Ardından 9 zincir çekip dönelim ve ilk trabzanın tepesine kapatalım. Yaprak kısmı için de örümcek çekelim ve bu örümceğin üstüne bir tane daha örümcek çekelim. 3 pimpirik koyup dördüncüye örümcekleri kapayalım. 2 zincir çekip dönelim. Örümceğin iki kanadına 2 zincir kapayalım.

2 zincir çekip örümceğin iki kanadına 2 zincir kapayalım. 10 kez bu işlemi tekrarlayalım. Yandaki örümcekleri de bu şekilde yapalım. Yaprak kısmı bitince öbür renge geçelim. 3 zincir çekelim başına bir kez dolayıp yuvaya girelim. Önce bir kez sonra iki sonra iki alalım.

Başına bir kez dolayıp tekrar yuvaya girelim. Önce bir kez sonra iki sonra iki alalım. Bu şekilde 4 tane trabzan yapalım. Ardından araya 4 zincir çekelim başına bir kez dolayıp tekrar yuvaya girelim.

Önce bir kez sonra iki sonra iki alalım. Başına bir kez dolayıp tekrar yuvaya girelim. Önce bir kez sonra iki sonra iki alalım. Yine 4 trabzanımız oluştu. Trabzanların tepesine sık iğne yapalım. Uç kısma gelince 9 zincir çekip dönelim ve araya bir pimpirik bırakalım. Yaptığımız çiçeği yaprağın 2. pimpiriğine sabitleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe