fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örümcek Patik Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlerle örümcek patik modeli yapımını paylaşacağım. Sizler de sevdiklerinize yapıp hediye edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Örümcek patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 50 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. Üst sıraya geçince 22 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 4. trabzana batalım. Daha sonrasını aynı şekilde trabzan olarak yapalım.

Tekrar model kısmına gelince 2 zincir çekelim boşluğa 1 trabzan yapalım 2 zincir çekelim trabzan aynı yere trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 4. tabzana batalım ve kalan trabzanlara aynı şekilde devam edelim.

Modelimizdeki mantık model kısmına geldiğimizde 3 trabza öncesinden başlamak başlarken ve bitiriken aynı şekilde yapalım. Modelimiz ortaya çıkana kadar devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe