fbpx
Harika Hobi Sitesi

Ortası Tomurcuklu Katlı Fıstık Motifler

Merhaba hanımlar şimdi sizlere ortası tomurcuklu katlı fıstık motifler yapımını paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet farklı renklerdeoya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

İlk olarak 8 zincir çekelim ilk zincire batarak halka şeklini verelim. 9 tane zincir çekelim yuvaya girelim kapatalım. Tekrar 9 adet zincir çekelim girelim ve kapatalım. Aynı işlemi tekrarlayalım girelim ve kapatalım. İlk yuvanın dibine sabitliyelim. İlk yuvaya girelim sık iğne yapalım. Toplam da 10 adet zincir olacak yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım. 3 yuvayı 10 sık iğne ile doduralım.

İlk sık iğneye batarak sabitliyelim. İpimizi kopartalım. 8 zincir çekelim ilk zincire batarak halka şeklini verelim. 9 tane zincir çekelim yuvaya girelim kapatalım. Tekrar 9 adet zincir çekelim girelim ve kapatalım. Aynı işlemi tekrarlayalım girelim ve kapatalım. İlk yuvanın dibine sabitliyelim. İlk yuvaya girelim sık iğne yapalım.

Toplam da 10 adet zincir olacak yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım. 3 yuvayı 10 sık iğne ile doduralım. İlk sık iğneye batarak sabitliyelim. İpimizi kopartalım. 8 zincir çekelim ilk zincire batarak halka şeklini verelim. 9 tane zincir çekelim yuvaya girelim kapatalım.

Tekrar 9 adet zincir çekelim girelim ve kapatalım. Aynı işlemi tekrarlayalım girelim ve kapatalım. İlk yuvanın dibine sabitliyelim. İlk yuvaya girelim sık iğne yapalım. Toplam da 10 adet zincir olacak yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım yandaki yuvaya geçelim buraya 10 tane sık iğne yapalım. 3 yuvayı 10 sık iğne ile doduralım.

İlk sık iğneye batarak sabitliyelim. İpimizi kopartalım. Bu şekilde ufak motifleri hazırladıktan sonra renklşi ipleregeçerek fıstıklar yapacağız.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe