Örgüye Başlama Teknikleri-Örgü Örmeye Nasıl Başlanır?

Örgüye başlama konusuna değindiğimiz bu yazımızda, örgüye başlama teknikleri videosunu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Örgü örmek, birçok kadının yaptığı huzur veren ve kafa dağıtan bir uğraş olarak görülmektedir. Çoğu kişinin hobi olarak gördüğü bu eylem için birçok farklı modeller ve teknikler yapılmaktadır. Şiş ve tığ ile birçok farklı modeller yapılabilir ve bu ürünler kullanılabilmektedir. Örgü örmek sadece ürünlerin kullanılması ile fayda sağlamamaktadır. Bunun yanında örgü örmenin kişinin psikolojisi üzerine pozitif etkileri de bulunmaktadır.Örgüye Başlama Teknikleri

Örgüye Başlama Nedenleriörgüye başlama

Örgü kişinin boş vakitlerinde görsel olarak hoş ürünler üretmesi, kişiyi rahatlatma özelliği gibi birçok sebep ile başlanması gereken bir hobidir. Günümüzde birçok kadının bildiği ve uygulamak istediği örgü için örgüye başlama teknikleri bulunur. Bu teknikler yardımı ile birçok farklı teknikte birçok farklı ürün elde etmek mümkün bir hale gelir. Bu da kişinin göze hoş gelen oldukça kullanışlı ürünler elde etmesini sağlar.

Örgüye Başlama Teknikleri Nelerdir?örgüye başlama

Birçok farklı teknik örgü örme işlemlerinde uygulanır. İp, şiş ve tığ ile kaliteli ürünler elde etmek mümkündür. Başlangıç aşaması için belirlenmiş olan bir renk örgü ipi ile iki adet şiş kullanılabilir. İp parmağa güzel bir şekilde dolandırılır ve ip parmak yardımı ile tutulur. Başparmak ipin içerisinden geçirilir ve şişler yan yana getirilir. İpin üstünden iç tarafa alma işlemi gerçekleştirilir ve yavaş yavaş tutturulan ipler hafif bol bir şekilde getirilir. Daha sonra ip şiş aracılığı ile şişe sarılması sağlanır. Bu şekilde oldukça hızlı bir ilerleme kaydedilir. Daha sonra aynı işlem şiş ile ip arasında devam etmektedir. Aşağıdan geçirilip şişe alınır ve gerdirme işlemi ile şişe sarılır. Sıkılık ayarı ise örgü ören kişinin isteğine göre değişebilir.örgüye başlama

Oldukça fazla kullanılan bu teknik ile birçok farklı ürün elde edilebilir. En temel teknikler arasında olan ve örgü örmenin başlıca kuralları arasında yer alan bu teknik ile çok basit bir şekilde bilmeyen kişilerin bile örgü örmesi sağlanabilir. Bu işlemler yapılması gereken sayı ve ilmek kadar yapılır. Böylelikle hızlı bir şekilde örgü örme tekniklerinden faydalanılması sağlanmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.