fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örgü Saç Bandı Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örgü saç bandı yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de kendiniz için yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • Makas
  • Kurdela
  • Silikon
  • İğne
  • İplik
  • Boncuk

Yapılışı

Saç örgü bant yapımı için ilk olarak 11 tane zincir çekelim. Tığın başını dolayıp 3. zincire trabzan yapalım. Sıradaki zincire de batarak trabzan yapalım. Bu şekilde her zincire 1 defa batarak trabzan yapalım. Köşe kıma toplamda 5 tane fazladan trabzan yapalım. Her trabzanın karşısına karşılıklı olacak şekilde devam edelim.

3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu şekilde tekrar 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu sırayı böle tamamlayalım. 1 zincir çekelim İpimizi kopartalım.

11 tane zincir çekelim. Tığın başını dolayıp 3. zincire trabzan yapalım. Sıradaki zincire de batarak trabzan yapalım. Bu şekilde her zincire 1 defa batarak trabzan yapalım. Köşe kıma toplamda 5 tane fazladan trabzan yapalım. Her trabzanın karşısına karşılıklı olacak şekilde devam edelim. 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım.

3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu şekilde tekrar 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu sırayı böle tamamlayalım. 1 zincir çekelim İpimizi kopartalım. 11 tane zincir çekelim. Tığın başını dolayıp 3. zincire trabzan yapalım. Sıradaki zincire de batarak trabzan yapalım. Bu şekilde her zincire 1 defa batarak trabzan yapalım.

Köşe kıma toplamda 5 tane fazladan trabzan yapalım. Her trabzanın karşısına karşılıklı olacak şekilde devam edelim. 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu şekilde tekrar 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. 11 tane zincir çekelim.

Tığın başını dolayıp 3. zincire trabzan yapalım. Sıradaki zincire de batarak trabzan yapalım. Bu şekilde her zincire 1 defa batarak trabzan yapalım. Köşe kıma toplamda 5 tane fazladan trabzan yapalım. Her trabzanın karşısına karşılıklı olacak şekilde devam edelim. 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım.

3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu şekilde tekrar 3 zincir çekelim sıradaki trabzana batalım. 3 zincir çekelim diğer trabzana batalım. Bu sırayı böle tamamlayalım. 1 zincir çekelim İpimizi kopartalım. Bu şekilde toplamda 5 tane parça olacak parçaları şekillendirerek dikimini yapalım. Ortaya da boncuk dikelim sonrada bant kısmını yapalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe