Örgü Oyuncak Modellerinin Yapılışı – Örgü Oyuncak Modelleri

  • 11 Aralık 2017
  • Örgü Oyuncak Modellerinin Yapılışı – Örgü Oyuncak Modelleri için yorumlar kapalı
  • 878 kez görüntülendi.

Çocuklarımız için, eğlenceli örgü modelleri yapabilmek üzere; aslında sihirli halka örmesini bilmek gerekmektedir. Böylelikle, örgü oyuncak modelleri yapılışı daha kolay olacaktır. İlk olarak, Amigurumi başlangıcı hakkında bilgiler vererek, sihirli halka hakkında yardımcı olalım.örgü oyuncak modelleri

Örgü Oyuncak Modelleri Sihirli halka nasıl yapılır?örgü oyuncak modelleri

Bu işe, parmağınıza ip dolayarak başlayabilirsiniz. İsteğe göre parmağa dolamadan da ipten bir daire oluşturarak yapabilirsiniz. Sonrasında ise halka içerisinden tığ geçirerek, tığ ile birlikte bir ilmek atmanız gerekmektedir. Fakat bu yaptığınız işlemi ilmek olarak saymayacaksınız. İlmek attıktan sonra, zincir şeklinde örmeniz gerekiyor. Bu durumda zincir ile başlangıç yapmış olacaksınız.

Sonrasında ise tıpı tekrar halka içerisinden geçirerek, tığa ilmek atmanız gerekmektedir. Aldığınız ilmekler ise halka içerisinden geçirilmesi gerekmektedir. Tekrar tığa ilmek alarak, iki ilmeğinde içerisinden geçirmeniz ve sonrasında da ilk sık iğnenizi yapmış olacaksınız. 11 adet daha sıkı iğne yapılarak işleme devam edilir.

Sonra ise, ortadaki boşluğu kapatmak üzere, eliniz ile yapmış olduğunuz halkanın ucunu çekmeniz gerekiyor. Bu durumda da ilmek kaydırma işlemini yapmanız ve sonrasında da sık iğneyi halka olarak kapatmanız lazım. Böylelikle ilk tur bitmiş olacak ve aynı şekilde devam etmeniz gerekiyor.

İlmek artırmakörgü oyuncak modelleri

Standart olarak; örgü oyuncak modellerinin yapılışı için sihirli halka, amigurumi bu şekilde olurken, ilmek artırmak da sizin elinizde. Eğer ki ilmekleri artırmak ya da eksiltmek istiyorsanız yapabilirsiniz. Böylelikle oluşumum tamamlanmış olacaktır.

Model ve renk seçenekleriörgü oyuncak modelleri

Çocuklarınız için en beğendiği renk tonlarından seçimler yapabilirsiniz. Yine örgü oyuncak modellerine, videolu anlatımlar dahilinde ulaşarak, yapımlarını daha kolay sağlayabilirsiniz. Görsellerimizde ise pek çok farklı amugurimi başlangıcı yer alırken, genel olarak uygulanan tekniklerde birbirine benzemektedir.

Diğer örgü modelleriörgü oyuncak modelleri

Yine çocuklarımızın beğeneceği, üzerinde çiçek ve böcek motifleri bulunan, ayı ya da kelebek tasarımlı banyo lifleri de oluşturabilirsiniz. Hem tığ hem de şiş örgü modellerini tercih ederek, en güzel renk seçenekleri dahilinde pek çok model oluşturarak, üzerine birkaç aksesuar ekledikten sonra istediğiniz modeli oluşturabilirsiniz. Görsellerden ise fikir edinerek, model ve çeşitlilikler arasından seçimlerinizi yaparak, videolu anlatımlar ada ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.