Örgü Bolero Modelleri Anlatımlı

  • 10 Ocak 2016
  • Örgü Bolero Modelleri Anlatımlı için yorumlar kapalı
  • 5.030 kez görüntülendi.
örgü bolero modelleri anlatımlı

örgü bolero modelleri anlatımlı

Biz bayanların kış aylarının vazgeçilmezi, örgünün zamanı geldi. Şimdi şişleri, ipleri çıkarabilirsiniz. Hanımlar sizler için örgü bolero modelleri anlatımlı başlasın o halde.

“Sarhoş yolu şaşırdı modeli duydunuz mu hiç? O zaman anlatmaya başlayalım.”

Öncelikle yassı merserize bir ip çıkarın, renk zevkinize kalmış. Şiş 7 numara olacak. 50 tane ilmek atıyoruz. Son ilmek atıldıktan sonra iki ters iki düz lastik örgüsüne geçiyoruz. Sarhoş yolu örneği için ilmek sayısı çift rakam olması gerekiyor. Kenarların daha düzgün olması için ilk iki ilmeği düz örelim, daha sonra örneğe geçelim.

İki ilmegi birlikte örüp kesmiş oluyoruz. İlmek sayısı kesilmemesi için de kestiğimiz ilmekten sonra bir tane arttırıyoruz. İki ilmek kesip bir tane artırma şeklinde devam ediyoruz. Arka sıraya gelince örülen ilmek tekrar örülüyor. Arttırılan ilmek örülen ilmek oluyor. İkisini beraber alıyoruz. Örüyoruz tekrar arttırıyoruz.

Hem önde hem arkada aynı işlem yapılıyor. Ör ve arttır şeklinde örgümüz devam ediyor. İstenilen bolero boyu size kalmış, eğer yeterli boya ulaştıysanız artık, örneği bitirip lastik kısmına geçebiliriz. Baştaki lastik örgüsü aynı işlem iki ters iki düz şeklinde, son sıraya geçtikten sonra da kesme işlemine geçeceğiz.

Bu işlem de iki ilmeği alıyoruz tekrar sol şişe takıp tekrar iki ilmeği alıyoruz ve beraber örüyoruz. Son ilmekde kesildikten sonra ipi koparmıyoruz. Dikme işlemine geçiyoruz. Bunun için lastik kısımlar birleştiriliyor. Bir tığ ile son kalan ilmek ile birleştiriyoruz. İki lastikli kısımda birleştiğinde boleromuz tamamlanmış oluyor.

Ellerinize sağlık.

örgü diagram

örgü diagram

örgü bolero yapımı

örgü bolero yapımı

bolero örgü şeması

bolero örgü şeması

örgü bolero modelleri anlatımI

örgü bolero modelleri anlatımI

Hanımlar sizlere birde Dantela İpten Örgü atkı Yapımı videomuz var buyurun izleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.