fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örgü Bebek Patiği Modelleri-Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Örgü bebek patiği modelleri, soğuk kış günlerinde kullanılan ve ayaklarımızı koruyan en önemli ürünler arasındadır. İnsanlar genellikle en çok ayaklarında ilk üşümeyi hissederler. Bazı durumlarda çorabın yetersiz kalması ve insan ayağının sıcaklığa duyarlı olması sebebi ile patik ihtiyacı da doğmuştur.Açıklamalı tığ işi bebek patik modelleri

Birçok insan bebekliğinde patik kullanmıştır. Birbirinden güzel ve sevimli örgü modeller ile yapılan patikler ile bebeklerin ayaklarının üşümemesi amaçlanır. Bu sayede hasta olmanın da önüne geçilmiş olunur. Bu nedenle birçok kişi bebek patiği nasıl örülür sorusuna cevap aramaktadır.

Örgü bebek patiği modelleri nasıl örülür?Bebek patiği yapılışı anlatımlı

Bebek patiklerinde, patik örülecek olan bebeğin ayak uzunluğunun önemi ve kaç aylık olduğunun önemi vardır. Bebekler hızlı bir şekilde gelişmektedirler. Örgü olan patiğin de genişleme durumu ile yapılacak olan patiğin ölçüsünün belirlenmesinde birçok detay belirlenmiş olur. Ölçü ve kullanılacak olan örgü iplerinin belirlenmesinden sonra kişi, bebek patiği nasıl örülür sorusuna cevap arar. Bebek patiğinin örülmesi için şu detaylar ve adımlar öne çıkar;

  • 13 adet zincir çekilerek örgü işlemine başlanır.
  • Zincir üzerinden başlayarak devam edilir. 11 ikili tırabzan yapılır ve aynı yere 5 tırabzan yapılır. Son kalan zincir içine de 3 tırabzan yapılır.
  • 3 zincir çekilir. 3 zincir çektikten sonra yanındaki sıraya 2 tırabzan daha yapılır. Daha sonra 11 tırabzan yapılır. Yani her ilmeğe bir kez batma işlemi olur. Daha sonraki 5 tırabzan içine iki tırabzan daha yapılır. Yine 11 tırabzan yapılıp kalan 3 sıraya her ilmeğe 2 tırabzan yapılır.
  • 3 zincir çekilir. Sonraki sıraya 2 tırabzan yapılır. 13 tırabzan yapılır ve öndeki 8 sıranın her birine 2 tırabzan yapılır. 13 tırabzan yapılıp kalan 6 tırabzana 2 tırabzan yapılır.
  • İpliğin rengi değiştirilir. Arkadaki ilmeğe batırılarak sık iğne örülür. Daha sonra bir tur daha örülür. Bir zincir çekilir. Aynı yere bir sık iğne ile batırılır. Daha sonra etrafına bir tur gri renk ile sık iğne dolatılır. Bir sonraki turda ise tekli tırabzan örülür. Bir sıra daha tekli tırabzan örülür. Patiğin ön kısmı ortalanıp işaret koyulur.Bebek Patiği Nasıl Örülür

Bebek Patik ModelleriBebek Patiği Modelleri Nasıl Örülür

Bebekleri daha da sevimli gösteren ve küçük ayaklarını soğuktan koruyan birbirinden güzel patik modelleri olmaktadır. Özellikle bebekler için herhangi bir hayvan figürü ya da meyve figürü patikler açısından oldukça güzel bir görünüm sağlayabilir.
Örgü Bebek Patiği ModelleriSon olarak fiyonklu patik yapılışı yazısına göz atmak isteyebilirsiniz.

 

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe