fbpx
Harika Hobi Sitesi

Örgü Bardak Altlığı Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örgüden bardak altığı yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Akrilik ip (fuşya renk ve açık pembe)
  • Bir numaralı tığ
  • Makas

Yapımı

Bardak altlığı yapımı için öncelikle halka yapalım ve iki zincir çekelim. Bütün yuvarlak örgü motifi boyunca ikili trabzan yapalım. İlk sıramız on iki trabzandan oluşacak.

İlk çektiğimiz zincirin tepesine batıp sıramızı birleştirelim. İki zincir çekip diğer sıramıza geçelim. Bu sırada her trabzanın tepesine ikişer ikişer trabzan yapalım.

Yana batalım ve aynı yere batarak 2 trabzan yapalım. Bu sırayı da bu şekilde dolduralım. Sıra bitince ilk zincirin tepesine batıp bağlayalım. İki zincir çekelim yandakine iki kez batalım. İkili trabzan yaparak üçüncü sırayı da bitirelim.

İlk zincirin tepesine batıp bu sırayı bağlayalım. İki zincir çekelim ve iki tane tek bir çift yapalım. Bu şekilde bu sırayı da bitirelim. İlk yaptığımızın zincirin tepesine batarak sırayı bağlayalım.

İki zincir çekelim ve içine bir kez daha batıp ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekelim iki kere batıp trabzanlarımızını yapalım. Aynı yere 4 kez batalım iki kez batıp arada bir zincirle trabzan yapalım.

Bu şekilde trabzanlar yaparak devam edelim. Farklı renge geçelim ve ilmek kaydırma yaparak motifimizin etrafını dönelim. Bu şekilde bardak altlıklarımız tamamlanmış olacak.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe