fbpx
Harika Hobi Sitesi

Nazar Boncuklu Oya Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere nazar boncuklu oya yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Mazlemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Nazar boncuklu oya yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. Daha sonra 3 adet zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim.

3 zincir çekelin yandaki tığ battısına girerek sık iğne ile kapatalım. 3 adet zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim. 3 zincir çşına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim.

3 zincir çekelin yandaki tığ battısına girerek sık iğne ile kapatalım. 3 adet zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim. 3 zincir çekelin yandaki tığ battısına girerek sık iğne ile kapatalım.

3 adet zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim. 3 zincir çekelin yandaki tığ battısına girerek sık iğne ile kapatalım.

3 adet zincir çekelim başına 1 alalım yandaki tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 4 zincir çekelim ara noktasını girelim sabitliyelim. 3 zincir çekelin yandaki tığ battısına girerek sık iğne ile kapatalım. İstediğimiz araya kadar bu şekill de tekrarlayalım. Daha sonra da diğer renklere geçiş yaparak nazar boncuğu görünümü verelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe