fbpx
Harika Hobi Sitesi

Motifli İlmek Atma Tekniği Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere motifli ilmek atma tekniği yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz örgü modellerinde kullanabilirsiniz.


Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Motifli ilmek atma tekniği için ilk olarak ipimize düğüm atar gibi ilmek şekline getirelim. Daha sonra şişimizi ve ilmeğimizi üst üste getirerek ilmek atalım. Toplamda 11 ilmek olacak ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak. 11 ilmek atıktan sonra tığın başını dolayalım şişimiz sabit kalacak tığı ilmeklerin arasından geçirelim.

şişimizi de çekelim tığ da kalan tek ilmeği şişimize geçirelim modeli tuttuğumuzda ilk ilmeğide şişimize geçirelim ilkte ve sondaki ilmekler şişimizde kalacak. Şişimizi ve ilmeğimizi üst üste getirerek ilmek atalım. Toplamda 11 ilmek olacak ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak.

11 ilmek atıktan sonra tığın başını dolayalım şişimiz sabit kalacak tığı ilmeklerin arasından geçirelim. şişimizi de çekelim tığ da kalan tek ilmeği şişimize geçirelim modeli tuttuğumuzda ilk ilmeğide şişimize geçirelim ilkte ve sondaki ilmekler şişimizde kalacak.

Şişimizi ve ilmeğimizi üst üste getirerek ilmek atalım. Toplamda 11 ilmek olacak ne çok sıkı ne de çok gevşek olacak. 11 ilmek atıktan sonra tığın başını dolayalım şişimiz sabit kalacak tığı ilmeklerin arasından geçirelim.

şişimizi de çekelim tığ da kalan tek ilmeği şişimize geçirelim modeli tuttuğumuzda ilk ilmeğide şişimize geçirelim ilkte ve sondaki ilmekler şişimizde kalacak. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe