fbpx
Harika Hobi Sitesi

Mekik Görünümlü Tığ Oyası

Merhaba hanımlar şimdi sizlere mekik görünümlü tığ oyası modelinin yapımını paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Serum

Yapılışı

Mekik görünümlü tığ oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. Serum halamıza sabitliyelim. 11 zzincir çekelim. Tekrar halkaya sabitliyelim. tekrar 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Tekrar 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Aynı şekilde 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim.

11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Yine 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Toplam da 6 tane dilim olacak. Yaprağın dalına sık iğneyle sabitliyelim. Çok sıkı olacak şekilde dilimi sık iğne ile dolduralım. Saymamıza gerek yok sadece boşluk olmayacak şekilde sık iğne ile dolduralım.

Diğer dilime geçerken ortadaki sık iğneye batalım dilime geçelim sıkı olacak şekilde dilimi sık iğne ile dolduralım. Saymamıza gerek yok sadece boşluk olmayacak şekilde sık iğne ile dolduralım. Dğer dilime geçerken ortadaki sık iğneye batalım dilime geçelim. Bu şekilde bütün dilimleri sık iğne ile dolduralım. İpimizi kopartalım diğer renge geçelim.

Serum halamıza sabitliyelim. 11 zzincir çekelim. Tekrar halkaya sabitliyelim. tekrar 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Tekrar 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Aynı şekilde 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Yine 11 zincir çekelim başını dolanmadan halkaya sabitliyelim. Toplam da 6 tane dilim olacak. Yaprağın dalına sık iğneyle sabitliyelim.

Çok sıkı olacak şekilde dilimi sık iğne ile dolduralım. Saymamıza gerek yok sadece boşluk olmayacak şekilde sık iğne ile dolduralım. Dğer dilime geçerken ortadaki sık iğneye batalım dilime geçelim sıkı olacak şekilde dilimi sık iğne ile dolduralım. Saymamıza gerek yok sadece boşluk olmayacak şekilde sık iğne ile dolduralım.

Dğer dilime geçerken ortadaki sık iğneye batalım dilime geçelim. Bu şekilde bütün dilimleri sık iğne ile dolduralım. İpimizi kopartalım diğer renge geçelim. Bu şekilde motifler hazırlayalım ve yazmamızın kenar oyasını yaparken birleştirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe