fbpx
Harika Hobi Sitesi

Lif Yapılışı Adım Adım Resimli Anlatım

Evet sevgili takipçiler bugünkü konumuz resimlerle adım adım lif yapılışı konusunu olacak. Eğer daha önceden lif modelleri yapılışı hakkında bir şey bilmiyorsanız bu 56 adet resimden oluşan lif yapımı galerimizi izleyerek sizde kendi banyo lifinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. “Temizlik imandan gelir” demiş büyüklerimiz. Bu yüzdendir ki toplumumuz kişisel temizliğine ve yaşadıkları mekânların temizliğine çok önem verirler ve büyük bir hassasiyet gösterirler. Kişisel temizliğin araçlarından biri olan lif, çok iyi bir arındırma eşyasıdır. Özellikle genç kızların çeyizlerini süsleyen liflerin yapılışı da son derece zahmetsizdir. Bu yüzden özellikle babaannelerimiz ve annelerimiz çocuklarını evlendirirken renk renk, çeşit çeşit lif modeli çıkarırlar ve ciddi rakamlarda lif örerler. Lif yaparken ki yaşanılan en büyük sıkıntı ise modelin çıkarılamaması ve bir süre sonra yaratıcılık duygusunun sona ermesidir.

lif örnekleri ve yapılışı

lif örnekleri ve yapılışı

Bundan ötürü de gerek arkadaş ortamından gerekse çeşitli kaynaklardan yararlanılarak lif yapılışı hakkında bilgi toplanır ve çıkarılan modeller hayata geçirilir. Lif yapılışının yapım aşaması, modelin zorluğuna göre değişir ve kişilerin pratikliğine göre de değişkenlik göstermektedir. Bu işin ustası olarak kısa zaman diliminde çok başarılı işler de ortaya koymak mümkündür.

Şüphesiz ki, lif yapılışı sırasında kullanılan ipin kalitesi de oldukça önemlidir. Bu yüzden ipin satın alındığı işletme çok iyi araştırılmalı ve gerekli incelemeler gerçekleştirildikten sonra ip satın alınmalıdır. Bu yüzden lif yapacak olan kişiler, geniş ürün portföyüne sahip örgü/nakış firmalarından ipi almalarında yarar vardır. Daha sonra sitemizde yer alan anlatımlı lif modelleri konularına bakarak dilediği modelden başlayabilir.

Lif yapılışının doğru olması gerekmektedir, bu yüzden lif yapılışı esnasında hiçbir durum göz ardı edilmemeli ve tüm koşullar sağlandıktan sonra lif yapacak olan kişiler pür dikkat işlerine odaklanmalıdır. Lifin özelliğinin ve dayanıklılığının da yüksek olması gerekmektedir, çünkü vücut temizliğinde kullanılacak olan lif; ipi, örgü modeli gibi etmenler yüzünden dayanıksız olduğunda istenilen sonuç elde edilemez.

Resimlerle Adım Adım Lif Yapılışı

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe