fbpx
Harika Hobi Sitesi

Lif Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok kolay ve çok da çabuk oluşan lif modeli yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapılışı

Lif modeli yapımına ilk olarak sihirli halka yapalım. 2 zincir çekelim 1 dolayıp 2 defada çekelim trabzan yapalım. Halkamızın içine trabzan yapıyoruz toplam da 16 tane olacak. İpin ucundan tutarak sıkalım.

İpin Fazlasını keselim. 3 zincir çekelim 1 atlayıp 2. trabzana tığın başını dolamadan batalım. 3 zincir çekelim 1 atlayıp 2. trabzana tığın başını dolamadan batalım. Aynı şekilde 3 zincir çekelim 1 atlayıp 2. trabzana tığın başını dolamadan batalım.

Tekrar 3 zincir çekelim 1 atlayıp 2. trabzana tığın başını dolamadan batalım. Üst sıraya gelene kadar bu şekilde devam edelim. Zincir yuvaların içine batalım 6 tana trabzan yapalım.

Diğer yuvaya geçelim içine batalım 6 tana trabzan yapalım. Zincir yuvaların içine batalım 6 tana trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçelim içine batalım 6 tana trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım.

Arka kısma batarak 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa Arka kısma batarak 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa batalım.

Arka kısma batarak 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa 4 zincir çekelim diğer arka kısım boşluğa batalım. Bu şekilde çiçek motifi yaptıktan sonra kenar oyasını da yapalım.

https://youtu.be/fS_LYAE27ps
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe