fbpx
Harika Hobi Sitesi

Lavanta Buketi Lif Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lavanta buketi lifin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 4 farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Lavanta buketi lif yapımı için öncelikle 6 zincirle başlayalım ik zincire başına dolamadan batalım. 1 zincir çekip tığı üç defa sarıp kapatalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapıp kapatalım.

Yuvaya üçüncü fıstığı yapıp kapatalım. 1 zincir çekelim fıstık yapıp kapatalım. Fıstığın dibine ikinci fıstığı yapıp ikisini bir toplayalım. Kapatıp bir zincir ve ikinci fıstığı yapalım. 1 zincir çekip tepeye ve dibine bir fıstık yapalım ve ikisini birden toplayalım.

1 fıstık yapıp kapatalım. Kapatıp bir zincir ve ikinci fıstığı yapalım. 1 zincir çekip tepeye ve dibine bir fıstık yapalım ve ikisini birden toplayalım. 1 fıstık yapıp kapatalım. Sonra artırma yapalım.

Her dalı 8 fıstık olana kadar böyle artırmaya devam edelim. Mor renge geçelim ve fıstık yapalım. 4 kere sararak fıstıklar yapalım. Fıstıklar yaparak lifin etrafını dönelim. Lavantalar için öncelikle yeşil iple 30 zincir çekelim. 2. zincire batalım her zincire sık iğne yapalım.

Toplam 16 tane yapalım. Mor iple bir zincir çekip Dibine başına dolamadan batalım. Bu şekilde lavanta çiçeklerini yapalım. 6 tane yapalım ve lifin üzerine dikelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe