fbpx
Harika Hobi Sitesi

Lale Çanta Yapılışı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yazlık çantalardan olan lale çantanın yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3,5 numara tığ
  • Koton ip

Yapılışı

Lale çanta yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım. 3 tane zincir çekelim ve halkanın içine 3 tane daha ikili trabzan yapalım. 2 tane zincir çekelim ve 4 tane daha trabzan yapalım.

Tekrar 2 zincir çekelim 4 tane daha trabzan yapalım. Bir kez daha bu işlemi tekrarlayalım. Bir zincir çekelim başlarken çektiğimiz 3 zincirin üçüncüsünün tepesinden alalım ve üçünü bir çekelim.

Üst sıraya çıkarken yine üç zincir çekelim ve boşluğa trabzan yapalım. Zincirin üstüne trabzan yapalım. Alt sıradaki 4 trabzanın üstüne gelecek şekilde trabzanlarımızı ayarlayalım. Köşedeki boşluğa 2 trabzan yapalım. 2 tane zincir çekip aynı boşluğa 2 trabzan daha yapalım.

Her köşedeki boşluğa bu işlemi yapalım. Üst sıraya çıkınca 3 zincir çekelim boşluğa bir tane trabzan yapalım. Bu şekilde istediğimiz büyüklüğe gelene kadar örelim.

İstediğimiz büyüklüğe ulaştığımızda örgünün her dört kenarının ortasını işaretleyelim. Üst sıraya çıkıp 3 zincir çekelim. Aynı yere trabzan yapalım. İşaretlediğimiz yere 2 trabzan kalana kadar trabzan yapmaya devam edelim.

Sonra 5. trabzanın tepesine trabzan yapalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar aynı şekilde devam edelim. Çantanın kulplarını yapmak için 2 kat iple 2 zincir çekelim.

2. zincirden batarak sık iğne yapalım. Çevirelim ve tekrar sık iğne yapalım. Kulpu ne kadar uzun tutmak istiyorsanız çevirerek o kadar sık iğne yapın. Kulplarımızı bir sağdan bir soldan olmak üzere iğneyle çantaya sabitleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe