Kurdele Nakışı Kasnak İşi Örnekleri

Merhaba hanımlar bugün sizlere kurdele dünyasından kurdele nakışı ile yapılan kasnak işi örnekleri göstermek istiyorum. Kurdele nakışı işe kasnak üzerinde çeşitli çiçek modelleri göstermek istiyorum. Bu teknik ile birer resim tablosu gibi eserler oluşturuyorlar.

Kurdele Nakışı Kasnak İşi Örnekleri

Kurdele Nakışı Kasnak İşi Örnekleri

Tıpkı bir ressamın tuale çizdiği çiçek resimleri gibi kurdele nakışı ile nakış nakış çiçeği işliyorlar. En büyük farkı ise bu tabloların üç boyutlu olması yani yağlı boya tablosu gibi tek katman değil. Yaptığınız kurdeleden çiçek modellerinin bir yüksekliği oluyor dolayısı ile bir derinlik hissi oluyor. Ayrıca kurdelenin doğası gereği yukarıda kurdeleden gül gibi ibi sanki gerçek gül gibi duruyor. Sanki bahçeden gülü almışlar tabloya yapıştırmışlar.

Bu sade, düz kumaş üzerine yapılan tablo çalışması. Birde bunu gerçek resim tablosu ile bütünleştirilen çalışmalar var. Onlarda ise tuvale bir resim çiziliyor çiçek ve yaprak kısımları kurdele nakışı ile oluşturuluyor ortaya ise muhteşem bir çalışma çıkıyor. Bununla ilgili örnekleri içeren bir çalışmayı diğer sitemizde paylaşmıştım. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Hanımlar bu konuyu Kurdele Dünyası adlı facebook sayfasından aldım.  Burada paylaştığım kurdele ile yapılan çiçeğin tasarımcısı nalanykarataş adlı kişidir.

Buyurun hanımlar bir birinden güzel bu kurdele nakışı ile yapılan kasnak işi örnekleri ne bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

kurdele nakışı modelleri

kurdele nakışı modelleri

kurdele nakışı çiçek yapımı

kurdele nakışı çiçek yapımı

kurdele nakisi cicek yapilisi

kurdele nakisi cicek yapilisi

kurdele nakışı anlatımlı

kurdele nakışı anlatımlı

kurdele nakışı çiçek modelleri

kurdele nakışı çiçek modelleri

kurdele nakışı yapımı

kurdele nakışı yapımı

kurdele nakışı yapılışı

kurdele nakışı yapılışı

Hanımlar sizlere daha kaliteli ve anlatımlı konular bulmaya devam edeceğim. Bunun için sitemizi takip etmeyi ve sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Her gün yeni konular eklemeye çalışıyorum. Yeni konularımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki resimlere tıklayarak hesaplarımıza gidebilirsiniz veya sitemizin iletişim kısmından sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Instagram HesabımızFacebook HesabımızPinterest Hesabımız

Her konuda olduğu gibi bu konumuzdaki ekstra bonus videomuz yine kurdele nakışı ile alakalı olan bir “Kurdeleden Yıldız Çiçeği Yapımı” videomuz.

Buyurun izleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.