fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kraliçe Tacı Dantel Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere hem yapımı kolay hem de şık bir model olan kraliçe tacı dantelinin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel İpi
  • 1 mm tığ

Yapımı

Kraliçe tacı danteli için 17 zincir çekerek başlayalım. Tepesine bir alıp geri dönelim. 6çya dönüp batalım ve ikili trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. Üçüncüye batığ kutucuk yapalım.

2 zincir çekelim üçüncüye batıp kutucuk yapalım. 2 zincir çekelim üçüncüye batıp kutucuk yapalım. 2 zincir çekelim üçüncüye batıp kutucuk yapalım. 5 zincir çekip çevirelim.

Kutucukların üzerine batıp 4 sıra olacak şekilde kutucuk yapalım. Boşluğa atlayalım tepesine de batarak üç tane sık iğne yapalım. 17 zincir çekelim arkasını çevirip sık iğneye batalım.

1 zincir çekelim tekrar sık iğne yapalım. Tepeye bir kez alalım ikili trabzan yapalım. Beşinciye kadar ikili trabzan yapalım. Ardından 20 tane üçlü trabzan dolduralım. Bu şekilde devam edelim.

5 zincir çekelim dip kısıma batıp sık iğneyle kilitleyelim. 5 zincir çekelim sık iğneyle kilitleyelim ve yavaş yavaş motifi oluşturalım. Aşağı inip ikili trabzan yapalım tepeye bir alıp sahte trabzan yapalım.

Tepeye bir saralım 20 tane üçlü trabzan yapalım. 3 tane ikili trabzan yapıp sahte sık iğne yapalım ve son olarak normal sık iğne yapıp bitirelim. Köşelerde üç ez doldurarak birleştirmesini yapalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe