fbpx
Harika Hobi Sitesi

Köprülü Fıstık Motifli Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere köprülü fıstık motifli tığ oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 renk ip
  • 22 no tığ

Yapımı

Köprülü fıstık motifli tığ oyası yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. Tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim ara noktadan girip kapatalım ve pimpirik oluşturalım.

1 zincir çekip tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim ara noktadan girip kapatalım ve pimpirik oluşturalım. 1 zincir çekip tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim ara noktadan girip kapatalım ve pimpirik oluşturalım. 1 zincir çekip tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

13 pimpirik arası yapalım. 2 zincir çekelim ikinci tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekerek trabzanlar yapalım. 6 zincir çekelim çevirip ilk trabzana kapatalım. 3 zincir çekelim başına bir alıp yuvaya girelim ve bönce bir osnra iki sonra iki çekelim.

4 sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim. 5 zincirli noktaya kırmızı ipi sabitleyelim. 4 zincir çekelim orta yuvaya tekrar girelim önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.

10 kez bu işlemi yapalım. Her yuvaya bu işlemi yapalım. Beyaz renge geçelim ve sabitleyelim. 8 zincir çekelim araya girip kapatalım. 8 zincir çekelim araya girip kapatalım. Tüm aralara bu işlemi yapalım ve köprüleri tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe