fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay Yelek Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolay yelek modeli yapımı paylaşacağım. Modeli ister yeleklik isterseniz de bluz, battaniye modellerinde kullanabilirasiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Kolay yelek modeli yapılışı için ilk olarak istediğimiz uzunluğa kadar zincir çekelim. Daha sonra 3 tane daha çekelim geri dönüp 4. zincire fıstık modeli yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. 6 zincir çekelim 6. zincire batalım 4lü fıstık yapalım.

2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. Tekrar 6 zincir çekelim 6. zincire batalım 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. Bu şekile bu sırayı tamamlayalım. 7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım.

2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. 7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. 7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım.

Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. 3 tane daha çekelim geri dönüp 4. zincire fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. 6 zincir çekelim 6. zincire batalım 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım.

Tekrar 6 zincir çekelim 6. zincire batalım 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. Bu şekile bu sırayı tamamlayalım. 7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim

Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. 7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım.

7 zincir çekelim ilk zincir olan kısma girelim sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim Fıstık arasındaki boşluğa 4lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 4 lü fıstık yapalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde modelimiz tekrarlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe