fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay ve Kullanışlı Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay ve kullanışlı lif yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte lif ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Kolay ve kullanışlı bu lifin yapımı için öncelikle 3 zincir çekelim. Ortadaki zincire batarak fıstık yapalım ve kapatalım. 1 zincir çekelim onun üzerine 3 kere sararak bir fıstık daha yapalım.

1 zincir çekelim bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde 21 fıstık yapalım. 23. fıstığı kapatmayıp bir fıstık daha yapalım üçünü birden toplayalım. 2 zincir çekelim başına dolayalım karşıya batalım ve fıstık yapalım. 1 zincir çekelim bir fıstık daha yapalım. Ardından dibine ve karşısına bir fıstık yapıp üçlü fıstık toplayalım.

Kapatalım tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım. Kapatalım tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım. 2 zincir çekelim iki fıstık arasına fıstık yapalım.

Kapatalım tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım. 2 sıra böyle devam edelim. Beyaz ipe geçelim ve fıstık yapalım. Kapatalım 2 zincir çekelim başına dolayıp fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım. 1 zincir çekelim tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım.

2 sırada bir renk değiştirerek böyle devam edelim. Beyaz ipe geçelim 4 defa sarıp kapatalım. 4 zincir çekelim tepesine batalım. 4 zincir çekip tepesine dolamadan batalım. Bu şekilde pimpirikler yaparak lifimizin etrafını dolanalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe