fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay Patik Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolay patik modeli yapımı paylaşacağım. Modeli günlük hayatınız da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • Makas
  • Tığ

Yapılışı

Kolya patik yapımı için ilk olarak ipimize beş zincir çekip halka şekli veriyoruz içerisine 13 trabzan yapalım üst sıraya her trabzana iki kez batıyoruz üst sıraya geçince bir tek bir çift batıyoruz üst sırada trabzan sayısı 48 trabzan olana kadar arttıralım.

Daha sonra 4 zincir çekelim 4. trabzana tığın başını dolamadan batalım. Tekrar 4 zincir çekelim 4. trabzanın başına batalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya geçince zincirin içine tığı sabitliyelim. 3 zincir çekelim aynu yuvaya trabzan yapalım aynı yuvanın içine toplamda 5 ane trabzan yapalım.

Diğer yuvaya geçelim toplamda 5 ane trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçelim toplamda 5 ane trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde kolay patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe