fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay Lif Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolay lif yapımı paylaşacağım. Modeli tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Kolay lif yapımı için ilk olarak 6 zincir ilk zincirin batarak halka şeklini verelim. 1 zincir çekelim 3 defada sardığımız fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım

Toplam da 6 tane fıstık yapalım. İpimizi kopartalım diğer renge geçelim. Fıstık tepesine sabitliyelim. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine

1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim diğer fıstık tepesine 1 fıtık yapalım. Bu şekilde diğer renge de geçerek aynı mantıkla ilerleyelim.

https://youtu.be/ydpVoBfq7Hs
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe