fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay Kiraz Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay kiraz oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Kiraz oyası yapımı için öncelikle ipi tığ battıya sabitleyelim. Örümcek çekelim. Başına iki alalım üçüncü tığ battıya batıp önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 1 adet zincir çekip örümcek çekelim.

Örümceğin üzerine 7 zincir çekip döndürelim. Kirazın yuvasını yapalım. 7 zinciri kapatıp 2 adet zincir çekelim. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelilm.

Başına iki kez alıp girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki kez alıp girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki kez alıp girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekip son trabzan arasına girip çekelim.

1 zincir çekelim ve örümcek çekelim. Aşağıdan bir atlayıp 4 de girip atlayalım. Başına iki kez alalım 2 tığ battı atlayıp üçüncüye girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Diğer renge geçip 3 zincir çekelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çıkalım.

3 zincir çekelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. 4 zincir çekip aradan girip çıkalım. Bu ilmeğe bu işlemi 3 kez yapalım. Araya üç zincir çekerek böyle devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe