fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kolay File Dantel Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere eşyalarınızda şık duracak kolayca yapabileceğiniz file modelin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

File dantel yapımı için 5 zincir çekelim. Geri dönüp dibine batıp ikili trabzan yapalım. Yani 5 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekip başına alalım ve 4. ye batalım. 5 tane daha trabzan yapalım.

3 zincir çekelim. 3 atlayıp dördüncüye batalım. 5 tane daha trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 3 atlayıp dördüncüye batalım. 5 tane daha trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 3 atlayıp dördüncüye batalım. 5 tane daha trabzan yapalım. 3 zincir çekip batıp bitirelim.

5 zincir çekelim ve 5 trabzanın orta kısmına batalım. 3 zincirimizin 3. trabzana batalım. 3 zincir çekelim ve üçüncü trabzana batalım. 3 zincir çekelim ve üçüncü trabzana batalım.

3 zincir çekelim başına bir alalım ve üçüncü trabzana batalım. Çevirelim 3 zincir çekelim ve kafes yapalım. Tepeye bir kez alalım ve 5 kez battığımız yeri dolduralım. Üç zincir çekelim tığımızın başına bir kez sarıp ortadakini 5 kere dolduralım.

Üç zincir çekelim tığımızın başına bir kez sarıp ortadakini 5 kere dolduralım. Bu şekilde devam edelim. Arka kısma dönelim ve 3 zincir çekelim.

Yanına batıp bir kutucuk daha yapalım. 3 zincir çekelim ve tam ortaya batalım. 3 zincir çekelim ve tam ortaya batalım. İstediğimiz boyuta kadar böyle devam edip dantelimizi tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe