fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kışlık Bot Patik Modeli / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kışlık bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz biraz daha uzatabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 1 adet pisipis ip
  • 1 adet lif ipi
  • 3 numara tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Kışlık bot patik yapımı için ilk olarak şişimize 101 tane ilmek atalım. İlk ilmeği boş alarak alalım diğerlerini ters örgü ile devan edelim. En son ilmeği de düz olarak örelim. Her iki kısmını da ters örgü yani haroşa dediğimiz örgüyü örelim.

Toplam da 12 sıra olacak. her iki taraf da 12 sıra olacak. 13. sırada 49 ilmeği ters olarak örelim pisi pis ve lif ipini ipimize bağlayalım diğer ipi kopartalım. 3 ilmek ters örelim 4 ve 5 ilmekleri ikisini birden alalım çevirelim.

Beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim. Tekrar çevirelim beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyaz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim. Tekrar çevirelim

Beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim. Tekrar çevirelim beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyaz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim. Tekrar çevirelim Beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim.

Tekrar çevirelim beyaz ilmekleri ters örgü olarak örelim beyaz iplerden sonra ki 2 ilmeği keselim. Bu şekilde her iki şişimizde de 4 er tane ilmek kalana kadar devam edelim. Daha sonra Baştan sona kadar bütün ilmekleri örelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

Ben toplam 10 sıra olana kadar devam ettim. 11. sırada bütün ilmekleri keselim. Açık olan kısımları da dikelim patiğimiz kullanıma hazır iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe