fbpx
Harika Hobi Sitesi

Katmerli Çiçek Örgü Yapımı Videolu Anlatım

Katmerli Çiçek Örgü Yapımı Videolu Anlatım

Katmerli Örgü Çiçek

Katmerli çiçek motifleri ile son derece güzel görünen çiçek desenleri oluşturabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey, tığ ve iptir. Bu şekilde bir sürü çiçek motifi yapabilir ve bunu farklı yerlerde kullanmak üzere bir araya getirebilirsiniz. Katmerli örgü yardımıyla pek çok örgü çiçek modeli hazırlanabilir. İsterseniz bir örgü kıyafet tasarlayabilirsiniz. Ya da havlunuzun kenarını örgü ile süsleyebilirsiniz. Dilerseniz de farklı şekiller yaparak dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Bunlardan biri de çiçek yapımıdır. Pek çok örgü ile farklı çiçek yapımı vardır.

Tamamen örgü ile çiçek yapılabilir. Ya da örgü keçe karışımı çiçekler yapılır. Ayrıca görsel olarak oldukça etkileyici katmerli örgü çiçek de yapabilirsiniz. Elde ettiğimiz bu modelleri de farklı alanlarda değerlendirebiliriz. Örneğin katmerli örgü çiçek modeli yapılır ve bu modeller birleştirilir. Bu birleştirme sonucu şal ortaya çıkabilir. Başlangıçta istediğiniz uzunlukta modeli birbirine dikebilirsiniz. Bir sonraki sıraya geldiğinizde baştan ve sondan bu sayıyı azaltırsınız. Bir sonraki sıra için aynı işlemi tekrarlarsınız. Sürekli baştan ve sondan eksilttiğiniz modeller ile yavaş yavaş üçgen görünümü elde edebilirsiniz. Bu sıralamayı istediğiniz uzunluğa kadar ilerletirsiniz. Bu sayede oldukça hoş bir şal elde edebilirsiniz. Şal dışında bu modeli, yelek ya da hırka olarak da kullanabilirsiniz. Çok sayıda oluşturduğunuz çiçek modellerini birbirine ekleyerek oldukça gösterişli hırkalar yaratabilirsiniz.

Katmerli Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

Katmerli örgü çiçek modeli için; yedi zincir ile bir halka oluştururuz. Daha sonra oluşan bu halkaya yirmi üç trabzan yapılır. Sonra beş zincir çekilir ve hemen üç trabzan atlanır. Sonrakine ise sabitlenir. Bu uygulama sekiz trabzana bir yapılır. Örgünün arka tarafına ise iki yaprağın birleştiği yere sık iğne yapılır. Bu sık iğne ile 6 zincir çekerek sabitlenmesi sağlanır. Sıra bittikten sonra iğne kırılır. Bu sırada başka bir renge geçebilirsiniz. Ya da aynı renge devam edebilirsiniz. Farklı renkle devam etmek katmerli çiçek örgüyü daha kabartmalı gösterecektir. Bu da modelin daha hoş bir şekilde görünmesini sağlar.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe