fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kar Tanesi Patik Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar; bu gün sizler için kar tanesi modeli patik yapımını ayrıntılı bir şekilde göstereceğim. İki renkli olarak yapacağımız bu patikleri ister kendiniz için isterseniz çeyizlik veya hediyelik olarak düşünebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Tığ (2 numara)
  • Makas

Yapılışı

Patiğimize başlarken ilk olarak beş zincir çekiyoruz.İlk çektiğimiz zincire batarak halka oluşturalım.Yani kar tanesi patiğe başlarken sihirli halka dediğimiz işlemin zincirli halini yapıyoruz.Üst sıraya geçince her trabzana iki kere bakıyoruz bir üst sıraya geçince bir çift bir tek olarak Trabzanlara batıyoruz şimdi üst sıraya geçtik burada da beş trabzan yapıp altıncı sınıf çift batalım bu sıra bu şekilde tamamlanıyor.

Trabzon sayımız sayımız 48 olana kadar arttıralım dört sıra yaptıktan sonra beşinci sıram da krem ipimle 10 tane trabzan yapalım en son baktığımız yerin 3 çünkü trabzanının başına bir tane trabzan yapıp ortadaki boşluğa batacağız ortadaki boşluğa 4 lü fıstık yapalım fıstığımızı kapatırken tığımda iki ilmek bırakıp daha sonra ikisini birden çekelim bir tane zincir başını doladım tekrar aynı işlem üçüncü trabzanın başına bir tane trabzan, yine fıstık yapıyoruz 4 lü fıstığımızı kapatırken iki tane ilmeği bırakıyorum sonra ikisini birden çekiyorum.

Bu sırayı bu şekilde bitirelim.Diğer renge geçelim.Bu sırada fıstıkların arasına bir trabzan fıstık üstlerine üç tane trabzan yapalım bu sırayı bu şekilde bitirelim.Diğer renge geçiş yapalım.Fıstık olan modeli tekrar uygulayarak istediğiniz boyuta kadar devam edelim.

Daha sonra ayırma işlemine geçip ortada belirli bir trabzan sayısı bırakarak yanlardan ayağımızı ölçerek trabzan yapıyoruz belirli bir trabzan yaptıktan sonra yanlardan eşit sayı olacak şekilde trabzan ayırarak ortada altı veya yedi tane trabzon kalması gerekiyor bu trabzanlara da sık iğne yaparak topuk işlerimize başlıyoruz.Üst sıraya geçince trabzan da aynı şekilde yapılıyor sık iğne yaptığımızı da üçer üçer alarak bu sırayı bitiriyoruz.

Üst sıraya geçip yine trabzanları aynı şekilde yapalım burada sık iğneleri toplayarak bu sırayı bitiriyoruz uç kısma geldiğimiz zaman patimizin iki ucunu üstüste getirerek açık olan yerleri sık iğne yaparak patimizin arka tarafını dikmiş oluyoruz bu şekilde patimizi bitirdik.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe