fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kağıttan Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Kızlar bugün kağıttan çiçek yapımı resimli anlatım konusuna hoş geldiniz. Origami sanatı Japonya’dan oru ve kami yani katlama ve kâğıt kelimelerinin birleşmesiyle oluşturulmuş bir kâğıt katlama sanatıdır. Origami sanatı klasik, modüler ve ıslak katlama olmak üzere üç türden oluşuyor. Origami sanatının temelinde genellikle makas yapıştırıcı ya da başka bir malzeme kullanmadan yalnızca kâğıt ile yeteneğinizi göstermeniz yatar. Ancak günümüzde özellikle makas ve bağlamak için kullanılan malzemeler ile oldukça güzel şekiller oluşturulmaktadır.kagittan-cicek-2

Bunlardan birisi de kâğıttan çiçek ve gül gibi şekiller yapmak oluyor. Peki, kâğıttan çiçek nasıl yapılır? Oldukça kolay olan kâğıttan çiçek yapımı resimli anlatım ile anlatılmaktadır. Kâğıttan çiçek nasıl yapılır sorusu için bu işlemi yapan kişiler tarafından görsel bir şekilde anlatılan resimleri inceleyebilirsiniz.

Bu şekilleri adım adım inceleyerek kolaylıkla kâğıttan çiçek yapma aktivitenizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Kâğıttan çiçek yapımı anlatımlı bir şekilde hiç bilmeyen ve daha önce denememiş olanlar için internet üzerinde birçok çeşit ile yapılmaktadır. Bu anlatımlar sayesinde isteğinize göre yuvarlak, dikdörtgen ya da kare şeklindeki kâğıt yardımı ile kâğıttan çiçeğinizi yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken şeklinize göre kâğıdınız keserek daha sonra etrafına çiçeğinizin yapraklarını oluşturacak dalgaları yapmak ile başlıyor. Kenarlarını kestiğiniz kâğıtlarınızı yuvarlak ise üst üste getirerek güzel bir çiçek oluşturabildiğiniz gibi dikdörtgen ise ortadan ip yardımı ile bağlayarak çiçeğinizi oluşturabilirsiniz. Kâğıttan gül yapmak için ise sarmal şeklinde kestiğiniz kâğıdınızı başka kâğıttan yaptığınız yaprak görünümü ile destekleyerek güzel bir gül şekli yapabilirsiniz.

Resimlerle kağıttan çiçek yapımı

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe