fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kağıttan Çiçek Nasıl Yapılır Resimlerle Adım Adım Gösterim

Kağıttan çiçek nasıl yapılır resimli anlatım konumuz ile yapay rengarenk çiçek yapmak mümkündür. Çeşitli aksesuarlar ile çiçek yapımı oldukça geniş bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Fon kağıtlarından, kartonlardan ve herhangi bir renkli kâğıtlardan çiçek yapmak oldukça mümkündür. Yapılan çiçekler ile birlikte süslemeler de yapılmaktadır. Bu uygulamalar genellikle okul öncesi çağda bulunan çocuklar ile yapılarak onların gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır. Çiçek yapımı konusunda origami yapımı ve kağıttan gül yapımı oldukça yaygındır. Peki, kağıttan çiçek nasıl yapılır?kağıttan çiçek nasıl yapılır

Bunun için öncelikle bir adet makas ve fon kağıdı gereklidir. Yapılması istenilen bir çiçeğin resmine bakılır. Genellikle gül resmi daha çok yapılmaktadır. Makas ile renkli fon kağıdını güllerin yaprakları şeklinde kesilir. Kesme işlemi bittikten sonra gül yaprağı şekline benzeyen çiçek görünümlü fon kağıdı el ile ortadan basılı tutulacak şekilde tutulur ve bir iple bağlanır.

Kağıttan çiçek yapımı için sadece gül değil birçok çiçek türünden yapay çiçekler yapılabilmektedir. Yapılan çiçeklerin üzerine çeşitli aksesuarlar eklenebilir. Bu aksesuarlar kağıttan yapılan çiçeklere oldukça güzel bir görsellik sunmaktadır. Bu şekilde oluşturulan kağıttan çiçekler ile ev ve iş yerlerindeki görünüm oldukça güzel bir hal almaktadır.

Kağıttan çiçek yapımı için fon kağıtları ya da kartonlarının renkleri zevke göre seçilebilir. Makas ile çiçek yaprakları kesilirken dikkatli olmak gerekmektedir. Kesim işleminde çok hassas davranılmalı tüm yaprak belirleme kesimleri eşit olarak kesilmelidir.

Resimli anlatımla kağıttan çiçek nasıl yapılır

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe