fbpx
Harika Hobi Sitesi

Kafes Bot Patik Modeli Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar bugün de sizlerle kafes bot patik modelinin yapını anlatacağım.Çok güzel kafes bot patik modelini hem çeyizlik hemde hediyelik yapabiliriniz.

Malzemeler

  • 2 adet farklı rankde patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Patigimize uç kısımdan başlıyoruz 15 zincir çekip üzerine 11 trabzan yapıyoruz. Zincir çekip karşılıklı gelecek şekilde yine 11 trabzan yapıyoruz. Modelimize 46 trabzan olana kadar yan taraflardan 2 ser trabzan arttırıyoruz.

2 zincir çekip bir trabzan atlayıp diğer trabzana batarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip tekrar aynı yere batıyoruz. 2 zincir çekip bir trabzan atlayıp tığımız başını dolamadan sık iğne yapıyoruz.

2 zincir çekip 1 trabzan atlayıp diğer trabzana batarak trabzan yapıyoruz. Diğer rengimize geçiyoruz 2 zincir çekip trabzan olan yere Sık iğne olan yerlere de trabzan yapıyoruz. Yani krem rengimizle mavi rengimizle yaptığımız tersini yapıyoruz. Mavi renge gelincede krem rengimizle yaptığımızın tersini yapalım.

Bu şekilde sık iğneler gözükmüyor. Toplamda krem rengimiz 9 sıra olacak daha sonra bir sıra maviden yapalım. Üst kısımda da bir sıra trabzan yapalım.

Toplamda yan kısmımız 10 sıra olacak. 11. Sıramızda topuk kısmımızı ayarlamak için yan taraflardan eşit trabzan olacak şekilde yapalım. Orta kısmında 6 tane sık iğne yapalım.

Üst sırada sık iğne olan yeri 3 er 3 er toplayalım. Daha sonrada açık kalan kısmı da sık iğne ile geçelim. Bot modelini vermek için patiğin etrafından trabzan geçelim. 3 sırada lastik modelimizi uygulayarak patiği bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe