fbpx
Harika Hobi Sitesi

İlginç Şiş Örgü ( Uzun Çapraz Örgü Yapımı Bölüm)

Merhaba hanımlar şimdi sizlere ilginç şiş örgü bir diğer adıyla da uzun çarpraz örgü yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun şiş

Yapılışı

Uzun çarpraz örgü modeli için şişimize yapacağınız model uzunluğunda imek atalım. 1 sıra ters örgü atalım. Diğer taraf da düz örgü öerelim. İlk ilmeği boş olarak alalım. Bu sırayı ters olarak yine devam edelim. İlk ilmeği boş alalım ters örgüye devam edelim.

Elimizi çok sıkı tutmayalım eğer elimiz sıkı ise kalın şiş kullanabilirsiniz. İlk ilmeği alılım daha sonra şişimize 5 kez ipimizi dolayalım sıradaki ilmekten geçirelim. Şişimize 5 kez ipimizi dolayalım sıradaki ilmekten geçirelim. 5 kez ipimizi dolayalım sıradaki ilmekten geçirelim. 5 kez ipimizi dolayalım sıradaki ilmekten geçirelim.

5 kez ipimizi dolayalım sıradaki ilmekten geçirelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. İlk ilmeği boş alalım. Şişimize sardığımız ilmeklerin 8 tanesini şişimize takalım.

4 tanesini diğer 4 ilmek arasından geçirelim. Hersini diğer şişde toplayalım ters örgü örerek çarpraz görünümün düzgün olmasını sağlayalım. Şişimize sardığımız ilmeklerin 8 tanesini şişimize takalım. 4 tanesini diğer 4 ilmek arasından geçirelim.

Hersini diğer şişde toplayalım ters örgü örerek çarpraz görünümün düzgün olmasını sağlayalım. Şişimize sardığımız ilmeklerin 8 tanesini şişimize takalım.

4 tanesini diğer 4 ilmek arasından geçirelim. Hersini diğer şişde toplayalım ters örgü örerek çarpraz görünümün düzgün olmasını sağlayalım. Modelimiz bu şekilde istediğiniz boyuta gelene kadar örmeye devam edebilirsiniz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe