fbpx
Harika Hobi Sitesi

İki Şişle Patik Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle patik modelleri yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de günlük olarak kullanabilirsiniz.


Malzemeler

  • 3 numara tığ
  • Patiklik ip
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

İki şişle patik modeli yapımı için ilk olarak şişimize 50 ilmek atalım. İlk ilmeği boş olarak atalım. Daha sonraki ilmkleri ters örgü haroşe örgü yapalım. Son ilmeği düz olarak yapalım. Bu şekilde devam edelim. Toplam da 16 ilmek ters örgü ye devam edelim.

Önden ve arak kısmı saydığımız da toplam da 16 sıra olacak. 17. sırada 26 ilmek keselim kalan ilmekleri normal olarak ters örgü örelim. Sıra başında 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklin de devam edelim. 2 ters 2 düz örelim tekrardan 2 ters 2 düz bu şekilde 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklin de devam edelim.

2 ters 2 düz örelim tekrardan 2 ters 2 düz bu şekilde 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklin de devam edelim. 2 ters 2 düz örelim tekrardan 2 ters 2 düz bu şekilde 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklin de devam edelim.

2 ters 2 düz örelim tekrardan 2 ters 2 düz bu şekilde devam edelim. Toplam da sıramız 16 sıra olana kadar 2 ters 2 düz şeklin de devam edelim. Daha sonra 26 ilmek tekrar dan artıralım.

İlk baştaki ilmeği boş alalım diğer ilmekleri ters olarak örelim. İlk baştaki ilmek boş alarak en sondaki ilmekleri de düz olarak devam edelim. Toplamda 16 sıra ters örgümüzü örelim. 17 sıramız da kesme işlemi yapalım. Uç kısım ve ve alt kısımları dikelim. Krem ipi alalım tığ ile kenar oyasına geçelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe