fbpx
Harika Hobi Sitesi

İki Renkli Su Taşı Patik Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere su taşı patik modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

İki renkli su taşı patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 44 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Üst sıraya gelince yan kısımdan modeli uygulamaya başlıyoruz. 1 zincir çekelim 2. trabzana batalım trabzan yapalım. 1 zincir çekerek 1 boş bırakıp 2. trabzana trabzan yapalım.

Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üst sıraya gelince renk değişim yapalım. Bu kısımda ise 5 zincir çekelim 1 kutu boş bırakıp 2. kutuya 2 trabzan yapıp 2 zincir çekelim tekrar aynı yere 2 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim 1 kutu boş bırakıp 2. kutuya 2 trabzan yapıp 2 zincir çekelim tekrar aynı yere 2 trabzan yapalım.

Üst sıraya gelince renk değişim yapalım. Bu kısımda ise 5 zincir çekelim 1 kutu boş bırakıp 2. kutuya 2 trabzan yapıp 2 zincir çekelim tekrar aynı yere 2 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim 1 kutu boş bırakıp 2. kutuya 2 trabzan yapıp 2 zincir çekelim tekrar aynı yere 2 trabzan yapalım. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe