İki Parmak Yardımı İle Fiyonk Yapımı – Videolu Anlatım

Fiyonklar birçok farklı şekilde kullanılabilen süslemeler olmaktadır. Özellikle giysilerde bir aksesuar görünümünde olan fiyonklar, birçok farklı parti ya da kutlamada da görülebilecek olan bir süsleme çeşididir. Fiyonkları pratik ve kolay bir şekilde yapmak hem zamandan kazandırmaktadır hem de birden fazla yapmayı kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle kolay fiyonk yapımları oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Bu nedenle de birçok kişi iki parmak yardımı ile fiyonk yapımı nasıl olur, sorularına cevap aramaktadırlar.

İki Parmak Yardımı İle Fiyonk Yapımı

İki Parmak Yardımı İle Fiyonk Yapımı İçin Gereken Malzemelerİki parmak yardımı ile fiyonk yapımı

Fiyonk denince akla ilk gelen malzeme şüphesiz ki kurdelelerdir. Birbirinden farklı şık kurdeleler ile fiyonklar oluşturmak için yalnızca iki parmak yardımının sağlanması, kişinin kolay bir şekilde fiyonk yapabilmesini sağlamaktadır. Makas ile gerekli kesimlerin yapılabileceği fiyonklar için başka herhangi bir araca da gerek olmamaktadır. Bu yönüyle de birçok kişi pratik bir şekilde fiyonk yapmayı öğrenip uygulamak istemektedir. Günümüzde birçok yerde kullanılabilecek bir süsleme olan fiyonklar ile şık görünümler elde etmek mümkün olmaktadır.

Öncelikle fiyonk yapılması planlanan kurdelenin seçilmesi gerekmektedir. Seçilmiş olan kurdeleler ile doğru bir şekilde yarım metre kesilmelidir. Kesilen kurdelenin orta ve işaret parmağı ile fiyonk haline getirilmesi için gerekli olan tek şey parmaklardır. Elin iç kısmından orta ve işaret parmağından dolaştırılan kurdele, 1 tur attırıldıktan sonra orta parmağa dış yüzeyden gelecek şekilde gelir ve oradan da ilk dolaşmanın en sol tarafından geçirilir. Ters taraftan geçmiş olan kurdele daha sonra yapılmış olan döngünün etrafını saracak şekilde gelir ve ilk dolamadaki kurdele tarafının içinden geçirilmektedir. Daha sonra bu işlem bitince oluşmuş olan orta bölgeye bir düğüm atılır. Parmaklarda oluşan boşluklar ile fiyonk yerinden çıkarılır ve bolluklar fazla oluşmasın diye iyi bir germe işlemi yapılır. Yapılan fiyonkta uçlar biraz uzun gelir ise kişinin isteğine göre bir kesme işlemi yapılabilir. Daha sonra fiyonk da kullanıma hazır bir hale gelmiş olur ve birçok yeri süslemeye devam eder. Yapımı oldukça kolay olan bu ürünü birçok kişi rahatlıkla yapabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.