fbpx
Harika Hobi Sitesi

Hem Kullanışlı Hemde Çok Güzel Lif Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere hem kullanışlı hemde çok güzel lif modeli yapımı paylaşacağım. Modeli ister günlük olarak isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Hem kullanışlı hemde çok güzel lif yapımı için ilk olarak 6 zincir çekelim ilk zincire sabitliyelim 1 zincir çekelim içine 1 tane fıstık yapalım kapatalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde 6 tane fıstık yapalım. İpimizi kopartalım.

Diğer ipe geçelim 1 zincir çekelim zincir yuvasına sabitliyelim. Aynı yere 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim. 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım.

1 zincir çekelim. 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim. 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 1 zincir çekelim olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim karşıye geçelim. 1 zincir çekelim olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim tepesine 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim karşıye geçelim. 1 zincir çekelim olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim karşıye geçelim. 1 zincir çekelim olduğumuz yere 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim karşıye geçelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe