fbpx
Harika Hobi Sitesi

Havuç Görünümlü Tutacak Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere mutfaklarınızı süsleyecek çok şık görünümlü tutacak modeli yapımını paylaşacağım. Havuç görünümlü tutacak modeli ile mutfağınıza ayrı bir hava katacaksınız.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Havuç görünümlü tutacak modeli için ilk olrak yeşil ipimize 7 zincir çekelim. Halka şeklini verdikten sonra 3 zincir çekip 2 trabzan yapalım 2 zincir 2 trabzan şeklinde yanyana duran trabzanlarımız 8 li grup şeklinde olacak.Üzerine ilk boşluğa batalım ip değişimi de yapalım 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım 1 zincir çekip diğer boşluğa 10 tane trabzan yapalım.

1 zincir çekelim diğer boşluğa 2 trabzan 2 zincir 2 tranzan yapalım diğer boşluğa 10 tane trabzan yapalım. 1 zincir çekelim diğer boşluğa 2 trabzan 2 zincir 2 tranzan yapalım. Bu yaptığımız şekilde 6 sıra olacak .

Daha sonra 10 lu olan trabzanları her sırada eksiltme yapalım. Toplamda 11 sıra olacak. ipimizi kopartalım. Yeşil ipimize 7 zincir çekelim. Halka şeklini verdikten sonra 3 zincir çekip 2 trabzan yapalım 2 zincir 2 trabzan şeklinde yanyana duran trabzanlarımız 8 li grup şeklinde olacak.

Üzerine ilk boşluğa batalım ip değişimi de yapalım 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım 1 zincir çekip diğer boşluğa 10 tane trabzan yapalım. 1 zincir çekelim diğer boşluğa 2 trabzan 2 zincir 2 tranzan yapalım diğer boşluğa 10 tane trabzan yapalım.

1 zincir çekelim diğer boşluğa 2 trabzan 2 zincir 2 tranzan yapalım. Bu yaptığımız şekilde 6 sıra olacak . Daha sonra 10 lu olan trabzanları her sırada eksiltme yapalım. Toplamda 11 sıra olacak. ipimizi kopartalım. Tekrar yeşil ipimizi alalım tam ortasına isteğimiz kadar fıstık yaparak diğer motifle birleştirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe