Havlu Kenarı Örnekleri Oya Modelleri Resimli Galeri

  • 18 Temmuz 2017
  • Havlu Kenarı Örnekleri Oya Modelleri Resimli Galeri için yorumlar kapalı
  • 7.719 kez görüntülendi.

Havlu Kenarı Örnekleri Oya Modelleri Resimli Galeri

Havlu Kenarı Nedir?

Her alanda estetik görüntü yakalamak isteyen kadınlar, havlu kenarlarında da bu görüntüye ulaşmak ister. Bu nedenle havlu kenarı süsleme işlemi uygularlar. Bu uygulama ile havlular oldukça şık bir görüntüye ulaşır. Özellikle misafir havlularının kenarlarına tercih edilen bu işlem ile havlulara farklı bir hava katılmış olur. Bu uygulama Türk kültürünün en önemli parçasıdır. Geleneksel motiflerle başlayan havlu kenarları; zaman içerisinde pek çok model ile zenginleşmiştir.

Havlu Kenarı Modelleri Nelerdir?

Pek çok havlu kenarı modelleri mevcuttur. Dantel ile ya da örgü ile havlu kenarlarını süsleyebilirsiniz. Havlu kenarlarının modern ve eğlenceli olmasını isteyen kişiler daha çok eğlenceli modelelri tercih eder. Küçük kuş ya da eğlenceli bir görüntü tığ ile işlenir. Daha sonra havlunun kenarı bu işlenen model ile dikilir. Havlu kenarlarında renklilik ve canlılık tercih eden kişiler ise iğne oyası ile renkli modeller çıkarır. Küçük ve renkli kelebekler, havlu kenarlarına canlılık katar. Daha geleneksel yöntemi tercih edenler ise her zaman seçimlerini iğne oyasından yana kullanırlar. Özellikle çiçek desenleri iğne oyasında oldukça tercih edilir. Ayrıca iğne oyası ile havlu kenarını süslemek; havlunun daha zarif görünmesini sağlar. Bu nedenle önceliği zariflik olan kadınlar iğne oyası ile havlu kenarlarını süsler.

Havlu kenarı modellerinde en çok ilgiyi çiçekli modeller görür. Kadınların her zaman ilgisini çiçek desenleri ilgisini çeker. Özellikle çeyiz hazırlığında havlu kenarları modelleri çok fazla tercih edilir. Çeyiz hazırlığındaki kızlar bu modelleri tercih edebilir.

Oya Modelleri Nelerdir?

Özellikle havlu kenarı süslemelerinden oya modelleri tercih edilir. Oya modelleri içinde çiçek desenli olanlar çok fazla tercih edilir. Oya, sadece havlu kenarında değil; çarşaf ya da farklı süslemeler için de kullanılır. Oya, işlendiği malzemeyi daha zarif bir hale getirir. Bu nedenle de özellikle havlularda kullanımı tercih edilir. Oya modellerinde ise en fazla küçük modeller tercih edilir. Özellikle canlı renkler yine kadınların tercihidir. Oya modelleri tığ yardımıyla işlenir ve tüm havluyu özel bir görüntüye ulaştırır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.