fbpx
Harika Hobi Sitesi

Halkalı Şeker Kalmış İpler İle Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere halkalı şeker kalmış ipler ile tığ oyası yapımı paylaşacağım. Modelimizi hediyelik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Küçük boy halka
  • Büyük boy halka
  • Değişik renkler de oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Halkalı şeker kalmış ile ipler tığ oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın tığ battısını yapalım. Küçük halkayı alalım içine sabitliyelim halkanın içi dolana kadar sık iğne yapalım. Diğer halkayı arka kısmına yerleştirelim ilmeği alttan üste alalım. 1 tane sık iğne yapalım. Küçük serum halkanın üzerine yaptığımız sık iğneye batalım kapatalım.

Daha sonra büyük serum halkanın içine sık iğne ile dolduralım. Doldurduktan sonra ipimizi kopartalım. Küçük halkayı alalım içine sabitliyelim halkanın içi dolana kadar sık iğne yapalım. Diğer halkayı arka kısmına yerleştirelim ilmeği alttan üste alalım.

1 tane sık iğne yapalım. Küçük serum halkanın üzerine yaptığımız sık iğneye batalım kapatalım. Daha sonra büyük serum halkanın içine sık iğne ile dolduralım. Doldurduktan sonra ipimizi kopartalım. Küçük halkayı alalım içine sabitliyelim halkanın içi dolana kadar sık iğne yapalım.

Diğer halkayı arka kısmına yerleştirelim ilmeği alttan üste alalım. 1 tane sık iğne yapalım. Küçük serum halkanın üzerine yaptığımız sık iğneye batalım kapatalım. Daha sonra büyük serum halkanın içine sık iğne ile dolduralım. Doldurduktan sonra ipimizi kopartalım.

Küçük halkayı alalım içine sabitliyelim halkanın içi dolana kadar sık iğne yapalım. Diğer halkayı arka kısmına yerleştirelim ilmeği alttan üste alalım. 1 tane sık iğne yapalım. Küçük serum halkanın üzerine yaptığımız sık iğneye batalım kapatalım. Daha sonra büyük serum halkanın içine sık iğne ile dolduralım. Doldurduktan sonra ipimizi kopartalım. Bu şekilde motifler yaptıktan sonra yazmamıza birleştirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe