Görünmez Örgü Modeli Yapımı-Görünmez Örgü Modelleri

Görünmez örgü modeli konusuna değindiğimiz bu yazımızda, videolu anlatımı izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günümüzde genellikle kadınların uğraştığı ve oldukça eğlenceli ve dinlendirici olan örgü örmenin birçok farklı teknik ve metodu bulunmaktadır. Özellikle örgüye yeni başlayan kişilerin kesinlikle bilmesi gereken bazı teknikler olmalıdır. Bu teknikler arasında da görünmez örgü modeli yapımı bulunmaktadır. Kolay bir şekilde yapılabilen bu örgü tekniği ile örgüden yapılmış birçok eşyanın yapımına başlanabilir. Birçok ürünü çıkartmak için bu örgü tekniğinin bilinmesi faydalı olacaktır.

Görünmez Örgü İçin Gerekli Malzemelergörünmez örgü modeli

Görünmez örgü tekniği için gerekli olan malzemeler 2 adet şiş ve 2 adet farklı renkteki örgü ipidir. Bu örgü iplerinin kullanılarak iyi bir şekilde görünmez örgü tekniği uygulanabilir. Bu adı örgünün 2. Şişin altında kalmasında alır.

Görünmez Örgü Modeli Yapımı İçin Gerekli Aşamalar Nelerdir?görünmez örgü modeli

Öncelikle bir ip renginin hafif bir uzunluk kalacak şekilde düğüm atılması ile başlanır. Düğüm boşluğuna şişlerden bir tanesi geçirilir ve örgü örme işlemi başlar. Diğer şiş de düğüm atılan şişin üstüne yerleştirilir. Ayrıca diğer ip de parmaklar ile tutulur. Parmaklar ipin iki tarafından geçirilir. Daha sonra düğüm atılan ip diğer ipin içinden geçecek şekilde örgü örmeye başlanır. Daha sonra altta kalan ipin alt tarafından alınır ve diğer taraftan ipin dışarısından çıkarılır. Tekrar dolama işlemi yapılır. Bu işlemi sürekli olarak tekrarlamak gerekir. Kolay örülebilecek şekilde devam etmeli ve ne sık ne de bol bir şekilde örülmelidir. Bu işlem ilmek ilmek devam etmeli ve örgü için ne kadar gerekiyor ise o kadar yapılmalıdır.görünmez örgü modeli

İlk işlem tamamlandıktan sonra 2.şiş ile iplerin iki tarafı da örmeden alınır. Daha sonra ip öne geçirilir ve örmeden bu işleme devam edilir. Bu uygulamaya istenildiği kadar devam edilir. Düğüm için kullanılan ipin neredeyse hiç gözükmediği göze çarpar. Bu nedenle de adı görünmez örgü modeli olarak adlandırılmaktadır. İşlemin kişinin istediği kadar ve örmesi gerektiği kadar örümü yapılmalıdır.

Oldukça kolay olan ve örgü örmek isteyenlerin bilmesi gerektiği görünmez örgü modeli yapımı ile örgü yapmak kolaydır.görünmez örgü modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.