fbpx
Harika Hobi Sitesi

GELİN PATİĞİ ÖRGÜSÜ YAPIMI

Merhaba örmeyi seven bayanlar. Bugün sizlerle gelin patiği nasıl yapılır onu paylaşacağız. Çok şık bir model. 3 numara tığ ve simli ip kullanarak hazır tabanla örgümüze başlıyoruz.

Üç zincir çekiyoruz başını iki kere doluyoruz ve hemen yandaki deliğe batıyoruz. İki kere doladığımız başı üç seferde çekiyoruz. iki zincir çekiyoruz ve diğer deliğe batıyoruz ve yine üç kerede çekiyoruz. İki trabzan yaptıktan sonra zincir çekmeden iki defa ipi tığın başına doluyoruz ve hemen yandaki deliğe tekrar batıyoruz ve üç defada çekiyoruz. İki zincir çekiyoruz iki kez başını doluyoruz ve üç kerede çekiyoruz. zincir çekmeden başını iki kez doluyoruz ve yine yanındaki deliğe batıyoruz. Son deliğe kadar bu işlemi tekrarlayarak devam ediyoruz. Daha sonrasında beş zincir çekiyoruz ve devamındaki deliğe başını dolamadan batıyoruz. Beş zincir daha çekiyoruz ve iki kez başını doluyoruz. üç kerede çekiyoruz. Şimdi iki zincir çekiyoruz. burası topuk kısmı olacak. Başını iki kez doladık tekrar battık yine aynı şekilde üç kerede çekiyoruz. Topuk kısmını da bu şekilde tamamlıyoruz. Toplamda otuz tane trabzanımız olacak şekilde alt kısmı tamamlamış oluyoruz.Beş zincir daha çekiyoruz ve başladığımız yerde zincirin başına batıyoruz. Beş zincir çekiyoruz başını iki kez doluyoruz ve ilk oluşan deliğimizin içine batıyoruz ve üç kerede çekiyoruz. başını iki kez doladık ve yine aynı yere batıyoruz. başını iki kez doluyoruz ve üç kerede çekiyoruz ve bu işlemi tekrarlayarak ortaya kadar geliyoruz. ortaya da iki trabzan yaptıktan sonra başını dolamadan yandaki deliğe beş tane sık iğne yapıyoruz. Başını dolamadan diğer taraftaki beş zincire geçiyoruz ve oraya da beş tane sık iğne yapıyoruz. Üç zincir çekiyoruz başını iki kez doluyoruz ve yine üç kerede çektiğimiz trabzan yapıyoruz. topuk kısmında her trabzanın arasına iki zincir çekmiştik ikinci sırada da yine aynı şekilde aralarına iki zincir çekerek altına yaptığımız işlemi tekrarlıyoruz.(iki zincir çekip iki trabzan yapıyoruz.) topuk kısmını bir delik atlayarak batıyoruz ve topuk kısmını da bu şekilde tamamlıyoruz ve başladığımız yere geri dönüyoruz. üçüncü sıramızı da aynı işlemleri tekrarlayarak devam ediyoruz.

sonuna geldiğimizde bir tane trabzan fazladan yapıp 12 zincir çekiyoruz ve arkasını çeviriyoruz. yedi kez başını doluyoruz ve aralara batarak ikişer ikişer çekiyoruz. yedi zincir daha çekiyoruz ve yine aralara batarak bunu da sekiz defada çekiyoruz. bütün aralara başını yedi kez dolayarak batıyoruz ve ikişer ikişer çekerek sekiz defada çekmiş oluyoruz bütün deliklere aynı işlemi yaparak geri dönüyoruz ve yaptığımız uzun trabzanların üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz.nacak bir tane atlamalı olarak yapıyoruz ki örnek toparlansın. arkasını dönüyoruz ve aynı işlemi yine tekrarlıyoruz. tamamen kapanana kadar bu işleme devam ediyoruz. sonrasında dört adet zincir çekiyoruz ve beş tane ara yapıyoruz.topuk kısmını iki sıra örüp bırakmıştık şimdi topuk kısmını aynı şekilde altını yaptığımız gibi üç sıra daha örüyoruz. ve patiğimizi bu şekilde tamamlıyoruz. biz patiğimizi çiçek kullanarak süsledik siz yaratıcılığınızı kullanarak istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. fiyonk ve inciler bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. bilek bağını da bilek boyunuza ölçerek yaparsanız daha kullanımı daha kolay olacaktır.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe