Sepet Yapımı-Fon Kartonundan Siyah Beyaz Sepet Nasıl Yapılır?

  • 13 Ocak 2018
  • Sepet Yapımı-Fon Kartonundan Siyah Beyaz Sepet Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 161 kez görüntülendi.

Sepet yapımı konusuna değindiğimiz bu yazımızda, siyah-beyaz fon kartonundan nasıl sepet yapılacağını anlattık. Daha detaylı bilgi için, anlatımlı videoyu izleyebilirsiniz.

Fon kartonundan yapılmış olan ufak sepetler, herhangi ufak tefek eşyaların içine konması ve görsel olarak da bulunduğu yeri güzelleştirmesi anlamında oldukça pratik süslemeler arasında yer almaktadır. Özellikle çocuk odalarında kullanılabilecek olan bu sepetler, çocukların eşyalarını kaybetmemesi ve içine bazı küçük eşyalarını koyabilmesi için oldukça faydalı bir ürün olabilir. Bunun için de farklı renklerden yapılmış dikkat çekici sepetler yapılır. Örneğin fon kartonundan siyah beyaz sepet yapımı ile oldukça şık ve kullanışlı bir ürün yapılabilir.Sepet Yapımı

Sepet Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler?Sepet Yapımı

Siyah ve beyaz fon kartonu, yapıştırıcı, kalem, makas, cetvel, silikon yapıştırıcısıdır. Bu gerekli olan malzemeler hemen hemen her evde ya da bölgede bulunabilecek olan malzemeler olduğu için kişiyi uğraştırmayacak bir ürün yapımı sağlanabilir.

Siyah Beyaz Fon Kartondan Sepet YapımıSepet Yapımı

Öncelikle siyah ve beyaz fon kartonların doğru bir şekilde kesilmesi gerekir. Kesilen ölçüler beyaz için boy 35 santimetre, en ise 2,5 santimetreden olacak şekilde 8 beyaz fon kartonu, boyu 45 cm ve eni 2,5 santimetre olacak şekilde 5 siyah fon kartonu kesilir. Siyah fon kartonları 10 ar santimetrelik aralar ile kalem ile işaretlenir. İşaretlenen bölgelerden de bükme işlemleri yapılarak izler belli edilir. Daha sonra bu izlerden kıvrılarak kare şekli alınır ve kalan 5 santimetrelik kısım yan tarafına yapıştırılır. Böylece 5 adet kenar uzunluğu 10 santimetre olan kare elde edilir.Sepet Yapımı

8 adet olan beyaz fon kartonları 4’e 4 şekilde ayrılır. Dikey ve yatay olarak birbirinin içerisinden geçecek şekilde sepet yapmaya uygun bir halde iç içe geçirme işlemi yapılır. İç içe geçen kısımların yan tarafında kalan uzunluklar cetvel yardımı ile birbirine eşitlenir. Daha sonra iç içe geçmiş kısımlar silikonla birbirine yapıştırılır. Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra yan tarafta kalan beyaz fon karton uzunlukları içe doğru katlanır. İzler belli olduktan sonra siyah kutulardan bir tanesi ortaya yerleştirilir. Beyaz fonlardan bir tanesi iç kısma bir tanesi dış kısma olacak şekilde ayarlanır. Aynı işlem 5 kutu tamamlanana kadar devam eder. Daha sonra sıkıştırma işlemleri yapılır ve yapıştırıcı ile yapıştırma işlemi oluşturulur. Kutu haline gelen sepete kulp yaparak sepet yapma işlemi başarılı bir şekilde sonuçlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.