fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstıklı Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yazmalarınıza çok yakışacak fıstıklı tığ oyasını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Farklı renklerde oya ipi
  • 22 mm tığ

Yapımı

Fıstık tığ oyası yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. 1 zincir çekip bir örümcek çekelim. Başına bir alalım ikincisine batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına bir alalım ikincisine batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alalım batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde 9 adet trabzan yapalım.

4 zincir çekelim yandaki tığ battıya girip kapatalım. 1 zincir çekip örümcek çekelim. 3 zincir çekelim trabzana batalım ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Yandakitığ battıya girelim ve sabitleyelim.

Bir yuvalı bir yuvasız yapalım. Diğer ipe geçelim. İki zincir çekelim başına üç alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Araya iki zincir çekelim başına üç kez alalım yuvaya girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 2 adet zincir çekelim.

Araya iki zincir çekelim başına üç kez alalım yuvaya girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim.Araya iki zincir çekelim başına üç kez alalım yuvaya girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim.Araya iki zincir çekelim başına üç kez alalım yuvaya girelim ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. İlk trabzana girelim ve sabitleyelim.

10 zincir çekelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekip genişletelim ve 17 kez ilkmek toplayalım. Bu şekilde dört yaprak yapalım ve sabitleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe