fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstıklı Şal Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay fıstıklı şalın yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 5 no tığ

Yapımı

Fıstıklı şalın yapımı için ilk olarak 8 zincir çekelim. İkinci zincire batalım. 3 zincir çekelim başına bir defa dolayalım. 3 defada çekerek trabzan yapalım. 1 defa dolayalım ve 3 defada çekerek trabzan yapalım.

2 zincir çekelim ve aynı yere üç tane daha trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve çevirelim. Bir üst sıraya geçip aynı yere 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ayn yere üç tane daha trabzan yapalım.

5 zincir çekelim ortaya batalım üç trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve trabzanlar yapmaya devam edelim. 3 zincir çekip çevirelim. Tekrar balıksırtı yapmaya devam edelim. 2 zincir çekelim ayn yere üç tane daha trabzan yapalım. Bir üst sıraya geçelim önce balıksırtı yapalım.

2 zincir çekelim ve aynı yere üç tane daha trabzan yapalım. 5 zincir çekelim ve fıstık yapalım 8 defa sarıp fıstığı kapatalım. Tekrar 5 zincir çekelim yana batalım. Başına dolayıp kenarı yapalım.

2 zincir çekelim ayn yere üç tane daha trabzan yapalım. 3 zincir çekip çevirelim ve üç trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve üç trabzan yapalım. 5 zincir çekelim başına dolamadan batalım.

Üst sıraya geçelim. 5 zincir çekelim başına dolayıp yuvalara fıstık yapalım. Bu şekilde istediğiniz boyuta getirene kadar artarak devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe