fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstıklı Patik Yapımı

c

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Fıstıklı patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 51 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. 2 tane yanyana trabzan yapalım. Trabzanın ilk boşluğundan itibaren 3 lü fıstık yapalım fıstığı kapatalım. 1 zincir çekelim. 2 tane yanyana trabzan yapalım. Trabzanın ilk boşluğundan itibaren 3 lü fıstık yapalım fıstığı kapatalım.

1 zincir çekelim. 2 tane yanyana trabzan yapalım. Trabzanın ilk boşluğundan itibaren 3 lü fıstık yapalım fıstığı kapatalım. 1 zincir çekelim. Modele bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde dantel patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe