fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstıklı Kirazlar Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolayca yapabileceğiniz, yazmalarınızda şık duracak fıstıklı kiraz tığ oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renk ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Fıstıklı kirazlar tığ oyası yapımı için öncelikle yazmaya tığ battı yapalım. İpi tığ battıya sabitleyelim. 3 zincir çekelim başına bir alalım ve yandaki tığ battıya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki alalım. 4 zincir çekip ara noktadan girip kapatalım.

3 zincir çekip yandaki tığ battıya girip sık iğneyle kapatalım. Üç zincir çekip yandaki tığ battıya girip önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekip ara noktadan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battıya girip sık iğneyle kapatalım.

Üç zincir çekip yandaki tığ battıya girip önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekip ara noktadan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battıya girip sık iğneyle kapatalım. Vereceğiniz araya kadar böyle devam edelim.

3 zincir çekip önce bir sonra iki sonra iki alalım. 9 zincir çekelim dönüp pinpiriğin tepesine kapatalım. 4 zincir çekip yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Böyle devam edelim. Fıstıklar için farklı renge geçelim.

İl yuvaya girelim 12 zincir çekip altından girip zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekerek devam edelim. Bu işlemi 16 kez yapalım. Tekrar yuvaya girip iki ilmeği kapatalım ve fıstığa şekil verelim. 2 zincir çekelim ilmeği uzatıp alttan girelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım Böyle fıstıklar oluşturalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe