fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstıklı Gelin Bot Patik Yapımı Ayrıntılı Anlatım

Merhaba örgücü hanımlar bugün sizlere fıstıklı gelin bot patik yapımını anlatacağım.Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Fıstıklı gelin bot patik yapımınıiçin modele ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 48 olacak.Sıra syımızda 5. sırada modeli kuracağız.Modeli kurmadan önce 10 tane kadar trabzan yapalım sonra 1 zincir çekip 3.trabzanın başına ikili fıstık yapalım.

2 zincir çekip tekrar yanı yere fıstık yapalım.Daha sonra 4.trabzanın başına aynı şekilde olacakfısyıkları yapıp kapatalım.Fıstıkları istediğimiz boyuta gelene kadar yapalım. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Daha sonra etrafından üç sıra fıstık yapalım.Üst sıraya gelincede lastik modeli uygulayalım.Bu şekilde fıstıklı gelin bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe