fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstık Trabzanlı Patik Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi de sizlere fıstık trabzanlı patik yapımını anlatacağım.İsterseniz bu modeli tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Fıstık trabzanlı patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 45 olacak. Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. Diğer renge geçelim.

1 zincir çekelim sıradakiş trabzana batalım yan yana trabzan yapalım trabzanları yarım olarak çekelim en son battığımız da hepsini birden çekelim.

1 zincir çekelim baştaki boşluğa batarak 4 lü fıstık yapalım. 1 zincir çekelim sıradakiş trabzana batalım yan yana trabzan yapalım trabzanları yarım olarak çekelim en son battığımız da hepsini birden çekelim. 1 zincir çekelim baştaki boşluğa batarak 4 lü fıstık yapalım. Bu şekilde modeli uygulayalım aralarda renk değişimid yapalım.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor. Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde dantel patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe