fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fıstık Patik Yapımı

Merhabalar bugün sizlere fıstık patik yapımını paylaşıyoırum. Bu modeli yelek ve battaniyeleriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Fıstık çiçek patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 49 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli. Modelimizin üst sırasına gelince 13 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına batalım. 4. zincir çekip 2. trabzanın başına batarak yanyana 5 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına batalım.

4. zincir çekip 2. trabzanın başına batalım. Trabzanlarımıza aynı şekilde devam edelim. Model kısmına gelince 2 zincir çekip zincir kısmına batalım. 7 tane trabzan yapalım. Modelilimize daha sonra fıstık yaparak ilerletiyoruz. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe